Salon Kobiet

Od października 2015 roku prowadzę autorski projekt pt. „Salon Kobiet” skupiający się głównie na edukacji okołoporodowej, w ramach której wspólnie z ekspertkami w dziedzinie (położne, fizjoterapeutki, doule) promujemy świadome przygotowanie do porodu oraz macierzyństwa, edukację prozdrowotną oraz działania na rzecz  upowszechniania wiedzy nt. praw kobiet rodzących.

Nie byłoby Salonu Kobiet, gdyby nie cudowna przestrzeń wolontariatu sąsiedzkiego stworzona w Centrum Społecznym Paca 40 na warszawskiej Pradze-Południe.  To tam, dzięki udostępnieniu przestrzeni warsztatowej oraz niezbędnego sprzętu odbywają się już od dwóch blisko lat nasze spotkania. ❤
Miejsce na bezpłatne spotkanie udostępnia również Klub Mamy i Taty, z którym współpracuję (patrz: Warsztaty z doulą). To tam właśnie odbył się tegoroczny Krąg Opowieści Porodowych 🙂

Salon Kobiet włączył się dotąd w ogólnopolskie działania takich organizacji jak Fundacja Rodzić po Ludzku w ramach akcji „Rodzę – mam prawa!” (Tydzień Godnego Porodu – marzec 2016 r.), Krąg Opowieści Porodowych (Stowarzyszenie DOULA w Polsce, Matecznik oraz Vivat! Poród  2016 r., 2017 r.), czy Opowieści Laktacyjne (Mlekoteka, 2016 r.).

Informacje o wszelkich aktualnych wydarzeniach i spotkaniach prowadzonych w ramach Salonu Kobiet znajdziecie zarówno w zakładce NOVOŚCI, jak i na profilu FB w zakładce Wydarzenia oraz na profilu Paca 40.

no pain no gain_spotkanie

SALON KOBIET odwiedziło już ponad 200 uczestników
i odbyło się w nim już blisko 30 SPOTKAŃ!

A oto kilka przykładów edukacyjnych memów Salonu Kobiet oraz plakatów anonsujących kolejne spotkania. Zaczęło się cyklem spotkań pod żartobliwą nazwą „NO PAIN, NO GAIN, czyli o porodzie i nie tylko”, a potem były „Twórcze skurcze” 😉 Cykl spotkań zwykle obejmował tematykę od przygotowania do porodu z uwzględnieniem warunków w porodzie szpitalnym po karmienie piersią i połóg. Odbyło się również jedno spotkanie pt. „Poród – męska rzecz”!

Jeśli chcesz się dowiedzieć, jakie wrażenia mają uczestnicy spotkań w Salonie Kobiet, to zapraszam do odwiedzenia zakładki REFERENCJE.

δ

%d blogerów lubi to: