Klub Młodej Mamy

UWAGA! Aktualnie nie prowadzę już spotkań w Klubie Młodej Mamy.

Informację o aktualnych spotkaniach KMM można zdobyć kontaktując się bezpośrednio z Klubem Mamy i Taty.

„Jeśli jesteś młodą mamą z Warszawy poszukującą wsparcia lub po prostu miłego towarzystwa kobiet na podobnym etapie życiowej drogi, zapraszam Cię serdecznie na spotkania w Klubie Młodej Mamy, które miałam przyjemność animować w latach 2016-2018 w Klubie Mamy i Taty przy ul. Stanisławowskiej 3.

klubmodejmamy

Prowadzenie tych spotkań było dla mnie wyjątkowym doświadczeniem, jako że sama ponad 5 lat temu przyszłam do Klubu Młodej Mamy jako „nowoonarodzona” mama. A teraz z dumą należę do zespołu Klubu 🙂

Jestem ogromnie wdzięczna za zaufanie, jakim obdarzają mnie młode mamy przychodzące do Klubu, a jednocześnie bardzo szczęśliwa ilekroć widzę, jak potrzebne jest wsparcie, zarówno to emocjonalne, jak i informacyjne, jakiego sobie udzielamy. Bo o ile nie ma jednej recepty na udane macierzyństwo, to nic tak nie pomaga w tym najwcześniejszym okresie, jak poczucie bycia zrozumianą i akceptowaną w tej nowej życiowej roli. I jakie to pokrzepiające uczucie, kiedy nagle okazuje się, że nie tylko my borykamy się z pewnymi problemami i że nasze zmartwienia i rozterki są zupełnie naturalne i nie należy się ich wstydzić!

Klub Młodej Mamy to miejsce, do którego możesz przyjść po prostu porozmawiać, wyjść z czterech ścian własnego mieszkania 🙂 To miejsce, w którym można otrzymać wsparcie innych mam i doświadczonej prowadzącej.
(Ania, mama Dawida)

Tematy, jakie poruszamy:

 • opieka nad dzieckiem w duchu Rodzicielstwa Bliskości,
 • chustowanie/bezpieczne noszenie dzieci,
 • masaż shantala,
 • rozszerzanie diety niemowlaka, BLW, ekologiczna żywność,
 • wsparcie laktacyjne,
 • rozwój psychomotoryczny niemowlaka,
 • zdrowie mamy (mięśnie dna miednicy, ruch, odżywianie w trakcie laktacji, itp.),
 • sen niemowlaka, co-sleeping, przenoszenie maluszka do swojego pokoju,
 • kolka, refluks niemowlęcy, AZS (atopowe zapalenie skóry),
 • przygotowanie do żłobka,
 • powrót mamy do pracy/przedsiębiorcza mama, etc.

Każda mama uczestnicząca w spotkaniach Klubu Młodej Mamy ma pełną swobodę w zgłaszaniu tematów. Wszystkie razem współtworzymy te spotkania 🙂

Warunki w Klubie:

W Klubie Mamy i Taty dysponujemy przyjazną przestrzenią dostosowaną do potrzeb rodziców z małymi dziećmi. Jest przedsionek z miejscem na wózki, toaleta z przewijakiem i niezbędnymi przyborami higienicznymi, foteliki do karmienia, miękkie materace, zabawki dla maluchów. Na miejscu można zamówić kawę i herbatę w konkurencyjnych cenach, a także podnieść sobie poziom glukozy domową szarlotką lub ciastkiem owsianym. I zawsze znajdzie się ktoś, kto potrzyma Twojego maluszka! :)”

kwiatki_logo

 

%d blogerów lubi to: