Leki bez recepty na erekcję – czy są bezpieczne?

Popularne w obecnych czasach – nadmierny stres, siedzący tryb życia czy też niewłaściwa dieta to czynniki, które często generują problemy z erekcję. Panowie szukają doraźnych rozwiązań sięgając po tabletki na erekcję bez recepty. Czy są to bezpieczne preparaty? Jak na męskie zdrowie wpływa ich długotrwałe przyjmowanie?

Leki bez recepty na erekcję – dostępne preparaty

Najpopularniejsze w Polsce leki na erekcję bez recepty to inhibitory fosfodiesterazy 5 – sildenafil i tadalafil. Zablokowanie wspomnianego enzymu sprawia, że do prącia napływa więcej krwi. Co ważne efekt ten jest w pełni odwracalny. 

Leki tego typu działają już po kilkunastu minutach od zastosowania, ale dla osiągnięcia efektu, tj. wzwodu, konieczna jest stymulacja seksualna. Taka gotowość do współżycia u mężczyzny na skutek odpowiedniego podniecenia utrzymuje do 5 godzin w przypadku sildenafilu i nawet do 36 godzin po zastosowaniu tadalafilu. 

Oprócz leków typu viagra na rynku występuje również dehydroepiandrosteron. Substancja ta występuje naturalnie i w organizmie mężczyzny przekształcana jest to testosteronu. Warto podkreślić, że jej ilość z wiekiem spada. Co za tym idzie uzupełnienie w diecie dehydroepiandrosteronu pomaga nie tylko na problemy z erekcją, ale również podnosi męskie libido. Brak ochoty na seks generuje poważne problemy w sypialni, a w efekcie prowadzi do trudności z osiągnięciem wzwodu. 

Dla zwiększenia sprawności seksualnej można sięgać również po suplementy diety, których składniki korzystnie wpływają na sprawność seksualną i osiągnięcie erekcji u mężczyzn. Zaliczyć można tutaj m.in. korzeń żeń – szenia, maca czy też liść damiany pustynnej. 

Wszystkie leki bez recepty na erekcję i wzrost libido znajdziesz na platformie – Apteka Dla Rodziny: https://aptekadlarodziny.pl/

Leki na erekcję – bezpieczeństwo stosowania

Bez wątpienia leki na erekcję są tymi, po które panowie sięgają bardzo często. Ma to zapewne związek z tym, że problem z osiągnięciem wzwodu jest dość wstydliwą kwestią i zamiast zgłaszać się z nim do specjalisty zdecydowanie prościej wydaje się sięgnąć po łatwo dostępny lek na erekcję. Inna kwestia to również tolerancja jaka pojawia się podczas regularnego sięgania po sildenafil czy tadalafil. Proces ten polega na tym, że dla osiągnięcia pożądanego efektu konieczne jest zażywanie coraz wyższej dawki leku.

Nie mniej jednak wszystkie leki bez recepty (https://aptekadlarodziny.pl/leki-bez-recepty.html) stosowane w sposób nierozważny mogą wywołać poważne skutki. Może to mieć związek z maskowaniem bardziej poważniejszych problemów zdrowotnych bądź też z działaniami niepożądanymi, które mogą wystąpić po ich zastosowaniu. Szczególnie pacjenci leczący się kardiologicznie powinni skonsultować się z lekarzem przed zastosowaniem viagry bez recepty.