PRZYPOMINAJKA! Planowe cesarskie cięcie – 10 dobrych pomysłów dla ciała i głowy

Dowiedziałaś się właśnie, że masz wskazanie do planowego cięcia cesarskiego i czujesz ogromne rozczarowanie, bo  nastawiałaś się na poród naturalny? A może tak naprawdę od początku planowałaś poród drogą operacyjną? Najważniejsze jest to, aby dobrze i pozytywnie przygotować się do takiego właśnie spotkania z Twoim maleństwem ❤

Przede wszystkim warto zakwalifikować się w wybranym szpitalu do operacji i przy okazji ustalania terminu porodu wypytać dokładnie o wszystkie procedury. Wiedza na temat operacji jest kluczowa – pozwala oswoić strach – Twój i Twoich bliskich.

Dowiedz się m.in. jak zakładane jest znieczulenie zewnątrzoponowe, cewnikowanie, od której godziny dnia poprzedniego nie powinnaś jeść, kiedy powinnaś stawić się na izbę przyjęć, jakich odczuć możesz się spodziewać podczas i po operacji.

UWAGA! Zgodnie z nowym Standardem Organizacyjnym Opieki Okołoporodowej możesz poprosić w danym szpitalu o konsultację z anestezjologiem! Warto o to zawalczyć, jeśli pozwalają na to warunki w danej placówce opieki zdrowotnej.

Przede wszystkim jednak wykonaj wysiłek, aby poród operacyjny, jak najbardziej zbliżył się do Twojego wymarzonego ideału.

To strasznie przykre, że tyle się u nas mówi o wsparciu podczas porodu naturalnego– o roli położnej, o partnerze, o douli, Twoim nastawieniu, a zapomina się o porodzie operacyjnym. Tymczasem poród na operacyjnej sali wymaga co najmniej tyle samo przygotowania!

Pamiętaj, że jeśli masz taką potrzebę, jako osoba bliska może być obecna przy Twojej operacji również doula. Chodzi o taką sytuację, kiedy na przykład partner nie bardzo czuje się na siłach, by wejść na blok operacyjny (co jak najbardziej można zrozumieć!). Mówimy tutaj o sytuacji planowego cesarskiego cięcia oczywiście.

Poniżej proponuję 10 dobrych pomysłów dla ciała i głowy, które pozwolą Ci pięknie przeżyć narodziny dziecka. To nie jest zamknięta lista!

10 dobrych pomysłów dla ciała i główy_planowe cc_doulaNova

I proszę Cię, nie mów potem, że „miałaś cesarkę”! Można mieć katar ;), a Ty URODZIŁAŚ DZIECKO i jesteś bardzo dzielna! I bądź #soproud! ❤

Jeśli potrzebujesz wsparcia douli przed planowym cesarskim cięciem, pamiętaj, że zawsze możesz do mnie napisać.

Bardzo też polecam skorzystanie z mojego Rytuału Relaksacyjnego doulaNova!

To doskonały sposób na zrelaksowanie się przed planowaną operacją i jednoczesne omówienie ważnych kwestii związanych z przygotowaniem się do takiego porodu, a  także do połogu po cc.

kwiatki_logo

%d blogerów lubi to: