Planowe cesarskie cięcie – 10 dobrych pomysłów dla ciała i głowy

Dowiedziałaś się właśnie, że masz wskazanie do planowego cięcia cesarskiego i czujesz ogromne rozczarowanie, bo  nastawiałaś się na poród naturalny? Jesteś jednak w tej komfortowej sytuacji, że masz teraz czas, aby pozytywnie nastawić się do operacji!

Przede wszystkim musisz zakwalifikować się w wybranym szpitalu do operacji i przy okazji ustalania terminu porodu wypytaj dokładnie o wszystkie procedury. Wiedza na temat operacji jest kluczowa – pozwala oswoić strach – Twój i Twoich bliskich.

Dowiedz się m.in. jak zakładane jest znieczulenie zewnątrzoponowe, cewnikowanie, od której godziny dnia poprzedniego nie powinnaś jeść, kiedy powinnaś stawić się na izbę przyjęć, jakich odczuć możesz się spodziewać podczas i po operacji.

Przede wszystkim jednak wykonaj wysiłek, aby poród operacyjny, jak najbardziej zbliżył się do Twojego wymarzonego ideału.

To strasznie przykre, że tyle się u nas mówi o wsparciu podczas porodu naturalnego– o roli położnej, o partnerze, o douli, Twoim nastawieniu, a zapomina się o porodzie operacyjnym. Tymczasem poród na operacyjnej sali wymaga co najmniej tyle samo przygotowania! Na Zachodzie na przykład doule towarzyszą również kobietom podczas cesarskiego cięcia i nikt się temu nie dziwi!

Poniżej proponuję 10 dobrych pomysłów dla ciała i głowy, które pozwolą Ci pięknie przeżyć narodziny dziecka. To nie jest zamknięta lista!

10 dobrych pomysłow_planowe cc

 

I proszę Cię, nie mów potem, że „miałaś cesarkę”! Można mieć katar ;), a Ty URODZIŁAŚ DZIECKO i jesteś bardzo dzielna! I bądź #soproud! ❤

Jeśli potrzebujesz wsparcia douli przed planowym cesarskim cięciem, pamiętaj, że zawsze możesz do mnie napisać 🙂 Bardzo też polecam skorzystanie z mojego Rytuału Relaksacyjnego doulaNova! .

kwiatki_logo

%d blogerów lubi to: