II Tydzień Godnego Porodu w Salonie Kobiet – 23 maja!

Zapraszamy serdecznie na BEZPŁATNE spotkanie w SALONIE KOBIET skierowane do kobiet oczekujących dziecka – organizowane z inicjatywy Fundacji Rodzić po Ludzku! Temat spotkania to: „Plan porodu – poznaję moje potrzeby i prawa”

Wspólnie z doulaNova Małgorzata Skalska oraz z doulą Kamilą Bochenek zastanowimy się nad sensem stworzenia swojego PLANU PORODU. Omówimy zarówno jego wymiar prawny, jak i osobisty. W bezpiecznym kobiecym kręgu uczestniczki spotkania będą mogły zadawać pytania dotyczące samego porodu, naturalnych metod łagodzenia bólu porodowego, a także zapoznać się z rolą douli 🙂

UWAGA! Liczba miejsc ograniczona! 

Miejsce: Centrum Paca 40 (Warszawa, Praga-Południe)

Termin: 23 maja (środa), godz. 17.00 – 19.00
Zgłoszenia: salon-kobiet@wp.pl lub doula.malgorzata.skalska@gmail.com

Dla chętnych propozycja od douli Kamili – na pół godziny przed spotkaniem (od. 16.30) oraz na pół godziny po spotkaniu (do 19.30) będzie można umówić się na masaż Rebozo 🙂 Kontakt w sprawie masażu: doula.kamila@gmail.com

doula Kamila Bochenek i doulaNova Małgorzata Skalska
(od lewej) doula Kamila Bochenek oraz doulaNova Małgorzata Skalska podczas jednego ze  spotkań w Salonie Kobiet 🙂


Więcej o #tydzieńgodnegoporodu:

 

„Fundacja Rodzić po Ludzku po raz drugi organizuje Tydzień Godnego Porodu – ogólnopolski cykl wydarzeń lokalnych dla kobiet w ciąży i par oczekujących dziecka. Tegoroczny Tydzień odbędzie się pod hasłem „Plan porodu – poznaję moje potrzeby i prawa”.

Wspólnie z położnymi, doulami, instruktorkami szkół rodzenia, promotorkami karmienia piersią, doradczyniami laktacyjnymi, osobami, którym bliska jest idea „rodzenia po ludzku”, w kilkudziesięciu miastach i miasteczkach w Polsce zorganizowanych zostanie kilkaset bezpłatnych wydarzeń o tematyce okołoporodowej. W dniach 21-27 maja lokalne aktywistki będą mówić o standardach opieki okołoporodowej oraz o planie porodu – czym jest i dlaczego warto go mieć. Po to, by kobiety w Polsce wiedziały, że zgodnie z prawem mogą rodzić w zgodzie z własnymi potrzebami.

W jednym majowym tygodniu kilka tysięcy kobiet i mężczyzn będzie podnosić swoją świadomość, dyskutować i dzielić doświadczeniami. Obok spotkań na temat planu porodu i jego korzyści, będą warsztaty z technik łagodzenia bólu porodowego, z pozycji wertykalnych. Będą projekcje filmów, spotkania laktacyjne, kręgi okołoporodowe, warsztaty jogi, wystawy. Będą rozmowy o roli bliskiej osoby w porodzie. Dyskusje o porodzie naturalnym, cesarskim cięciu i porodzie do wody, zaletach kangurowania. Będą spotkania i rozmowy z ekspertami – położnymi, doulami, doradczyniami laktacyjnymi, fizjoterapeutami. Będą rozmowy na temat sytuacji i jakości opieki okołoporodowej w lokalnych szpitalach.

Wszystkie spotkania będzie łączyło jedno – będą dostarczać konkretnej wiedzy i przekazywać wizję porodu, jako pięknego i umacniającego wydarzenia. Będą wracać do tego, co naturalne i instynktowne, przypominać, że to kobieta zna swoje ciało najlepiej.”

http://www.rodzicpoludzku.pl/Aktualnosci/II-Tydzien-Godnego-Porodu-21-28052018-r.html

ikona doulaNova

%d blogerów lubi to: