„Naturalnie po cesarce” już 21 października w Salonie Kobiet

Zapraszam serdecznie do SALONU KOBIET na spotkanie poświęcone tematowi VBAC (vaginal birth after cesarean section) skierowane przede wszystkim do kobiet, które rozważają poród naturalny po cesarskim cięciu.

Spotkanie będzie okazją do poszerzenia swojej wiedzy, dyskusji oraz wzajemnego wsparcia. Jako organizatorka spotkań w Salonie Kobiet będę występowała w podwójnej, a może nawet potrójnej roli – prowadzącej/moderatorki, douli, ale i kobiety z własnym doświadczeniem VBAC.

WSTĘP WOLNY! Obowiązują zapisy: salon-kobiet@wp.pl
UWAGA! Liczba miejsc ograniczona!

TERMIN: sobota, 21 października, godz. 15.00 – 17.00

MIEJSCE: Centrum Akcji Lokalnej Paca 40, Warszawa, sala nr 8.

Link do eventu na FB: ⇒

W spokaniu w roli eksperta weźmie udział Katarzyna Zielińska, położna związana ze szpitalem Madalińskiego, której praca dyplomowa dotyczyła właśnie zagadnienia VBAC. Kasia była już z nami na takim samym spotkaniu w lutym tego roku ❤

Zapraszam zarówno panie w kolejnej ciąży, jak i te z Was, które mają już doświadczenie porodu drogami natury po cc!

Poruszymy wspólnie m.in. następujące zagadnienia:

  • Czy obecnie hasło „Raz cesarskie cięcie – zawsze cesarskie cięcie” straciło już swą moc?
  • Czy kobiety chcące podjąć próbę porodu drogami rodnymi po cc (tzw. VBAC – Vaginal Birth After C-Section) mają należyte wsparcie ze strony personelu medycznego – położnej środowiskowej, lekarza prowadzącego ciążę?
  • Jakie zalety ma VBAC w porównaniu z kolejnym porodem przez cc?
  • Jak się odpowiednio przygotować i skąd czerpać siłę, by podjąć próbę VBAC?
  • Czy decyzja o VBAC powinna być samodzielną decyzją kobiety, czy również ojciec dziecka powinien mieć możliwość wypowiedzenia się w tej kwestii?

Zapraszam do współtworzenia tego spotkania! 🙂

Tytuł spotkania zainspirowany został nazwą strony www.naturalniepocesarce.pl oraz działalnością grupy FB „Naturalnie po cesarce” powstałej z inicjatywy położnej i douli Magdaleny Hul ♥

δ

%d blogerów lubi to: